פיגוע', כך מגדירים אנשי ההצלה הרבים ששעטו למקום את המראות שנגלו לעיניהם. אלי שליזנגר, כתב 'בחדרי חרדים' המשמש גם כמתנדב זק"א, ששהה באזור התאונה שעט למקום, ומעביר דיווח מצמרר מהשטח המדמם: "המיניבוס של המשפחה נמצא על מסילת הרכבת מעוך לגמרי. הרכבת נמצאת במרחק 80-100 מטר מהמיניבוס עצמו, הנוסעים של הרכבת לא נפגעו כלל והם הועברו לפני דקות ספורות לרכבת חלופית להמשך הנסיעה.

"השטח כולו מלא בסימני דם, ועל הרצפה נחים ברישול כובעים וחליפות של בני המשפחה. ניתן היה להבחין גם במוצרי תינוקות שנותרו כעדים דוממים לטרגדיה שארעה דקות ספורות לפני שהגענו למקום.

"כשהגעתי למקום הבחנתי ברכב המעוך על פסי הרכבת, ממש לא נשאר ממנו כלום, ממש ברגעים אלו מזיזים את החלקים הבודדים ואת המיניבוס עצמו, שכאמור כולו מעוך ממסילת הרכבת.

"נכנסתי אל תוך הזירה, בכדי לאסוף את כל החפצים מתוך המיניבוס - וזה פשוט היה מזעזע. ראינו פה בין החפצים, שטריימל, תפילין, כובע, ציצית ועוד הרבה חפצים. היו כאן גם הרבה בגדים לשבת.

"כל האזור כאן חסום לתנועה, ויש עומסי תנועה כבדים. הרכבת עומדת כ-100 מטרים ממקום שהרכב עמד בו. ככל הנראה היא המשיכה עוד עשרות מטרים עד שהצליחה לעצור, לאחר הפגיעה עצמה.

"יש כאן עבודה רבה לעשות, לאסוף את כל הממצאים שיעזרו לנו ולכוחות לזהות את ההרוגים. יש כאן בזירה עבודה של שעות".