שבוע הקריאה

במסגרת פרוייקט "אות לכל ילד"

הרבה ילדים, בני נוער ומבוגרים סובלים מחוסר ידיעה בקריאה, והם מדחיקים את הבעיה בגלל סיבות שונות ומגוונות. החל מחוסר נוחות, בושה, או מחוסר ידיעה של ההורים.

מחקרים בתחום הנשירה מספרים שכ-75% מהנושרים סובלים או סבלו מבעיות קריאה קשות, וזה מה שגרם להם לנשור מלימודים סדירים, קושי בקריאה גורם לתלמיד לפתח ריאקציה לטקסט והדחקה מלימוד התורה, וכתוצאה מכך רבים הורחקו מהחברה ונשרו רח"ל מחוץ למסגרת התורה והמצוות.

מכון הקריאה יד אריה, מכריזה על "שבוע הקריאה" (א' - ה' פרשת שלח, י"ז - כ"א סיון) שבמסגרתו יוכל כל ילד מתושבי העיר אשר הוריו מרגישים בעיה בתחום הקריאה, לקבל מבדק קריאה יסודי בסבסוד ובהשתתפות סמלית של ההורים בסך 100 ₪ בלבד בתוספת מע"מ.

חשיבות המבדק, ככל שהילד צעיר יותר (החל מסיום כתה א' שבו הילדים כבר לומדים לקרוא) מעלה את האפשרות למצוא פתרון ולעזור לילד להתפתח בצורה חיובית בתוך מסגרת החברה ולגדול ולפרוח בלימוד התורה ובכלל.

"אות לכל ילד" כשמו כן הוא, מקנה את הזכות לכל ילד לדעת לקרוא, גם אם הוא סובל מבעיה דיסלקטית או בעיה בקריאה בכל רמה שהיא.

המבדק נעשה על ידי מכון הקריאה ברנשטיין – יד אריה בסניף ביתר אשר זכה ב"ה להצלחה גדולה במשך למעלה מ-30 שנה בלימוד הקריאה בשיטה ייחודית ובאבחנה מקצועית וייעודית באמצעות תוכנה חדשנית ותרגילים משעשעים המושכים את לב התלמיד.